Nabízíme ozvučování akcí v okolí Zlína a Olomoucka

Stavba subwooferu

Úvod
Jedná se o 18" PA subwoofery s ozvučnicí typu hornflex, která byla navržena firmou Megaton, typ MT18SUB/X. Ty jsem osadil měniči B&C 18PZB46.

Konstrukce
Boxy jsou postavené z 18mm březové překližky a jelikož máme doma stolařskou dílnu, nebyl v nařezání přesných rozměrů a úhlů žádný problém. Jednotlivé části se spojovaly vruty 4x50mm (rozestup zhruba 10cm) a lepidlem na dřevo. Po zkompletování celého boxu kromě přední strany byly navíc všechny vnitřní styky částí utěsněny akrylátem. Měnič, madla a gril jsou uchyceny šrouby M6 se zápustnými maticemi do dřeva. Koberec je přilepený chemoprenem (nanesený jak na dřevo, tak i na koberec). Konstrukce byla upravena především pro lepší uchycení koberce tak, aby se přední strana přišroubovala až po polepení kobercem. Ta byla přilepena akrylátem a díky velkému otvoru na měnič (422mm) dále zevnitř přišroubována vruty. Jako tlumení byly použity dvě vrstvy vatelínu o výsledné tloušťce zhruba 3cm. Terminál je osazen dvěma paralelně zapojenými konektory speakon pro případné připojení dalšího páru. Nakonec byly boxy osazeny plastovými rohy a grily.

Zvuk, závěr
Zkouška proběhla stejně jako u předchozího projektu před domem s aparátem natočeným do pole. Tentokrát však na zesilovači QSC RMX1450 přepnutém do můstku na 4Ω a s novými sousedy :). Se zvukem jsem naprosto spokojený. Basy jsou hutné, razantní a přesné. Už ale šetřím na další pár těchto spodků.

Další fotky najdete na stránce age.rajce.idnes.cz/subwoofery.

 
www.age.webgarden.cz/robot.txt. Zvuk,,diskotéky,carnevaly,aparatura,DJ,zvukařina,zvučení,ozvučení akcí,nazvučení,Ozvučování akci,ozvučení akcí,zlín,zlinsko,otrokovice,tlumačov,Age, Agovsky,Martin Machálek,Nabízíme ozvučení menších a středních akcí vevnitř i venku,zábavy,akce pro děti,modní přehlídky,vystoupení,Karnevaly,diskotéky